Turistické ubytování


Ubytování v Jizerských horách v PENSIONU POD VLEKEM poskytuje své služby široké veřejnosti a je schopna se přizpůsobit jak rodinám s detmi, turistům i cylklistům. Naše dvou- až pětilůžkové pokoje jsou vhodným ubytováním pro jednotlivce i party přátel.

Ubytování v Jizerkách

Penzion nabízí vlastní parkoviště, KOLÁRNU a společenskou místnost, ve které je možno se zdarma připojit k Wi-Fi

V našem pensionu je možné se levně ubytovat téměř na vrcholku Hrabětic, od kud můžete vyrážet na výlety do širokého okolí a to jak pěšky, tak na kole. Ubytování je možné zařídit bez snídaně a zároveň nabízíme možnost využití naší kuchyně, pro vaše vlastní potřeby.

Návštěvníkům je k dispozici naše vlastní oplocené hřiště, ohniště, pergolu s posezením a kolárnu.

Turistické trasy

V okolí našeho Pensionu Pod Vlekem se nachází hned několik tras, na nichž můžete podniknout několik desítek samostatných turistických výletů, nebo si je během týdne projít všechny.

Mezi turisty jsou i velmi oblíbené tematické turistické trasy. V Jizerských horách se tak můžete vydat například nejen po stopách sklářů a sklářského průmyslu, ale i po stopách tajemných pašeráků koní.

Za účelem koupání je možné využít buď přehradu Černá Nisa v Bedřichově, přírodní koupaliště tamtéž, nebo přehradu Mšeno v Jablonci nad Nisou. Přímo k této přehradě vás zaveze MHD jedoucí z Janova.

Cyklotrasy

Hornatý terén Jizerských hor a okolí Janova nad Nisou je v létě hojně využívám cyklo nadšenci, kteří zde s nadšením zdolávají kopce v okolí. Tento sport není pro žádné lenochy, a tak aktivní cykloturistika v Jizerských horách je určena zejména zkušenějším sportovcům.

Cyklotrasy v okolí našeho ubytování v Jizerských horách doporučujeme jak svátečním cykloturistům, tak i vrcholovým sportovcům, kteří se rozhodnou strávit v Jizerských horách svou aktivní letní dovolenou.

Trasy pro handicapované

I když je terén Jizerských hor v některých svých částech skutečně náročný, v okolí Janova nad Nisou se nachází několik tras, které jsou určeny i pro handicapované turisty. Pro turisty na vozíčku je vhodná například trasa v okolí Bedřichovské přehrady, kratší trasa na Novou Louku k pramenu tzv. Bíle Nisy, nebo výlet k severnímu úbočí hory Směravy, kde se odehrála letecká tragédie v roce 1992.

Léto v Jizerských horách si tedy užije skutečně každý!

Relaxace

V blízkosti našeho ubytování v Jizerských horách se nachází také spousta míst, kde si můžete užít hromadu zábavy i při nepřízni počasí, nebo návštěvu některého z nich můžete brát čistě jako relaxaci. V dojezdové vzdálenosti 10 km najdete plavecký bazén v Jablonci nad Nisou, v Liberci pak najdete známý Aquapark Babylon, Dinopark, botanickou a zoologickou zahradu.

Vaši aktivní dovolenou Vám může zpříjemnit nedaleká jízdárna a mini Zoo Dřevona, lanové centrum, bobová dráha, nebo lezecká stěna Makak v Janově nad Nisou. Na požádání je možné zajistit přednášku pracovníků Horské služby, nebo setkání s nejznámější českou muscherkou Janou Henychovou

Počasí In-počasí
Aktuality
 • aktuálně u nás
  Vážení hosté, letošní zima slibně odstartovala. Sjezdovky na Severáku fungují a nabízí svezení na...
  28. 12. 2016
 • SNĚHOVÉ HLÁŠENÉ 28.12.
  Přátelé, konečně to vypadá, že dnes přijde mráz a sněhová děla se budou moci rozjet naplno. Během víkendu se snad již rozjedou...
  28. 12. 2015
 • SNĚHOVÉ HLÁŠENÉ
  Vážení hosté,   Jsme z toho velice smutní, ale bohužel počasí prostě ovlivnit neumíme. Zatím, jako v celé...
  22. 12. 2015
další aktuality