AktualityVážení hosté, letošní zima slibně odstartovala. Sjezdovky na Severáku fungují a nabízí svezení na kvalitním technickém sněhu. Také tratě pro běžecké lyžování jsou již upraveny. S naší JIZERKY card si také můžete vybrat z velkého množství dalších aktivit.

 

těšíme se na vás

pension pod vlekem

DĚTI LYŽUJÍ ZDARMA
07.12.2013 13:59


Vážení hosté,

na námec slevového balíčku Jizerky CARD pro vás máme ještě úžasné extra bonusy v podobě slev pro děti které v Prosinci a od17.3. lyžují zdarma a slevy 4:3

Od každého balíčku máme jen omezené možství, takže neváhejte a rezevujte si je včas.

PENSION POD VLEKEM

zimní balíček slev s Jizerky CARD
07.12.2013 13:50

Pro nadcházející zimní sezonu jsme si pro vás připravili zajímavý balíček atrakcí spojený s naší Jizerky CARD. Při použití této bonusové karty získáte navíc na těchto atrakcích zajímavé ceny.

Věříme, že se vám bude balíček líbit.

BALÍČEK ATRAKCÍ A SLEV SI TAKÉ MŮŽETE PROHLÉDNOUT NA WWW.JIZERSKE-HORY.CZ

PENSION POD VLEKEM

 

ZAHAJOVACÍ AKCE ZIMY
05.12.2013 22:05

 Dobrý den, všechny moc zveme do Jizerek na příští víkend. Spolupo řádáme zahaovacíakci zimní sezony. Snad se povede:)

PENSION POD VLEKEM 

 


zimní sezona
21.09.2013 13:21

Vážení přátelé, právě jsme aktualitovali náš ceník pro nadcházející zimní sezonu. Dobrá zpráva je, že ceny zůstávají stejné s tím, že víkendová cena se nijak nezvyšuje. Tešíme se na vás. 

Před vedrem do hor, Jizerských
01.08.2013 08:21

Současná vedra jsou ve městech nesnesitelná. Rozpálený beton a městská centra neposkytují žádné útočiště. Jiná je situace na českých horách. „Jizerské hory jsou pro útěk z rozpálených měst ideální. Ač tomu mnozí nevěří, vysoké teploty na horách jsou snesitelné i pro výlety na kolech či pěší túry,“ říká Ivo Konečný ze Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory a dodává, že v přírodě většinou není, co se může rozpálit na vysokou teplotu. „V horách se dá příjemně zchladit, v těch Jizerských například na Černé Nise nebo v Kamenici pod Kristiánovem. Osvěžení také čeká na bedřichovském přírodním koupališti Dolina. Je to nádherné O příjemné podmínky na horách se zasluhuje nejenom vyšší nadmořská výška a absence betonových ploch, ale také horský vánek, který i v teplejších dnech dokáže obyvatele ochladit. „Ve dnech, kdy rtuť teploměru v Jizerských horách stoupá výše než je zvykem, chladný horský vítr zaručuje, že pocitově teplota není tak vysoká,“ doplňuje Konečný. Zatímco obyvatelé měst vyhledávají stín a vyhýbají se fyzické námaze, v Jizerských horách se nemusí bránit ani sportovních aktivitám.

Pro ty, kteří si chtějí teplé letní dny užít u vody nebo se na svých cyklovýletech osvěžit, nabízejí Jizerské hory krásné terény s možností přírodního koupání. „Jizerské hory nejsou tak rozpálené jako městské aglomerace a zároveň je v těchto lokalitách povolené koupání.  Zchlazení a odpočinek přijde vhod,“ říká Ivo Konečný ze Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory. Jedním z ideálních výletů pro horké dny je cesta na Černou Nisu, s prodloužením na Kristiánov a relaxací v bedřichovském koupališti Dolina. Další možnosti k osvěžení nabízí Mšeno a plavecký bazén v Jablonci nad Nisou. 

Cestou navíc můžete navštívit MiniZOO Dřevona v Hraběticích. Zastávku s prohlídkou exotických 

Ideálním výchozím místem, je sedlo Maliník nad Bedřichovem. Dá se zde dobře zaparkovat a k Černé Nise vyrazit po zelené turistické značce. Cestou narazíte na tzv. Melzerův pomníček, jeden ze 170, které lze v Jizerských horách najít. Přehrada na Černé Nise je díky rašelině temná, ale voda krásně chladivá a koupání je dovoleno. „Je lepší jet po levém okraji, ten pravý je více bahnitý a navíc cestu znepříjemňuje zborcení dřevěný chodníček,“ doporučuje Ivo Konečný. Zpět do Bedřichova se lze vrátit přes Novou Louku případně si kousíček zajet na rozcestí Pod Kristiánovem. „Cyklisté ocení náležité ochlazení v Kamenici, která křižuje cestu.“ Výlet je ideální ukončit v Bedřichově u koupaliště Dolina. „Pro výlety po Jizerských horách je výhodné mít Jizerky CARD, kterou turisté mohou obdržet buď u svého ubytovatele zcela zdarma, nebo si ji zakoupit v informačních centrech.“

ČISTOTA OVZDUŠÍ
08.07.2013 16:57

Před 20 lety byly plné škodlivin, dnes jsou Krušné a Jizerské hory nejčistší v republice

Vrcholky Krušných a Jizerských hor jsou nejčistší v Česku, vyplývá z průzkumu České geologické služby. V pohořích, která v minulosti patřila k nejznečištěnějším v republice, naměřili geologové nejméně škodlivin. Nejvíce jedovatých látek se vyskytuje v Beskydech a Jeseníkách.
 
Léto v Jizerkách
21.06.2013 21:40

Vážení hosté

pro tuto letní sezonu jsme pro vás připravili zajímavý balíček slev s naší Jizerky CARD. Kompletní seznam slev naleznete na www.jizerske-hory.cz 

V našem nejbližším okolí můžete využít slevu například v nové Mini ZOO v areálu Dřevona, v lanovém centru Artur či v půjčovně koloběžek na Severáku.

Slevu také můžete využít i při Cross golfu na severáku.

Těšíme se na vaši návštěvu u nás.

Celý tým PENSIONU POD VLEKEM

 

Dětský den 17.3.2013
09.03.2013 12:26

Blíží se konec sezony a tak jsme pro naše nejmenší připravili dětský den na Severáku. Spousta parádních atrakcí zdarma, 50% sleva na dětský skipas a u nás mimosezonní ceny. Zveme vás.

Snowpark na Severáku
03.03.2013 16:20

Snowpark na Severáku

 

Milujete lyžování, ale už vám nestačí jen poklidné ježdění na sjezdovkách? Jste v Jizerkách s celou rodinou a vaše děti touží po trošce adrenalinu? Chcete si otestovat, co zvládnete? Není nic jednoduššího než vyzkoušet snowpark na sjezdovce Loučky na hrabětickém Severáku.

Snowpark je volně přístupný široké veřejnosti. Zájemci o ježdění musí respektovat standardní pravidla pohybu na sjezdovkách. Snowpark nabízí mnohem více než samotné sjezdovky a  užijí si jej jak vyznavači snowboardingu, tak i freerideři. Velmi lákavá je ojedinělá wood sekce.

V parku jsou nainstalovány PVC překážky, raily, dvojtrubky, wallride, dřevěné překážky a další „vychytávky“. Na kraji lesa jsou umístěny lines různé úrovně. Připravuje se také beginner fun zone.

Snowpark se každý den upravuje a překážky jsou kontrolovány. U nástupní stanice Loučky II je k dispozici bufet a několik parkovacích míst.

úprava cen
03.03.2013 16:06

Vážení hosté,

od 8.3. se u nás již můžete ubytovat za mimosezonní ceny. přijeďte si užít závěr zimy za příjemných podmínek.

těší se na vás celý tým PENSIONU POD VLEKEM

Počasí In-počasí
Aktuality
 • Rekonstrukce
  Vážení hosté v současné době pro vás rekonstruujeme náš pension. Těšit se můžete na zvětšené pokoje,...
  09. 12. 2018
 • aktuálně u nás
  Vážení hosté, letošní zima slibně odstartovala. Sjezdovky na Severáku fungují a nabízí svezení na...
  28. 12. 2016
 • SNĚHOVÉ HLÁŠENÉ 28.12.
  Přátelé, konečně to vypadá, že dnes přijde mráz a sněhová děla se budou moci rozjet naplno. Během víkendu se snad již rozjedou...
  28. 12. 2015
další aktuality